Özel Elvin Bale Muzik ve Sanat Okulu - ORDU

Hakkımızda

KURUMUMUZ

1994 Yılında Anadolu’da ilk kurulan bale; dans ve piano eğitim merkezidir. Ordu ilinden sonra 2.Şubesini Samsun ilinde açmıştır. Samsun’daki bale kursumuz devredilerek hala faaliyetini sürdürmektedir. İlerleyen yıllarda Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlanarak eğitim kalitemizin sağlam temeller üzerine genişlemesi sağlanmıştır. Okulumuzda klasik bale dersleri yanında piano; klasik gitar ve keman dallarında eğitimler verilmektedir. Her yıl gerçekleşen yılsonu gösterilerimizi Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapmaktayız.

Tiflis Konservatuarı Hocalarından Nıno KOUPOUNIA,  Modern Dans Bale eğitmeni; piano eğitmeni Gulara HAJIYEVA ile önemli Perra Sanat Lisesi ve Septo ( Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı) düzenledikleri festival ve yarışmalarda öğrencilerimiz başarılı derecelerle Kurumumuzu temsil etmişlerdir. ELVİN BALE MÜZİK VE SANAT MERKEZİ, Türkiye olduğu gibi Ordu’da da Bale ve Dansın yayılmasına öncülük etmektedir. Böylece balenin ve dansın popüler kültür üzerinde gelişmesi ve sağlam temeller üzerinde genişlemesi sağlanmıştır.

Ordu ilinde profesyonel eğitim kadrosu ve 19 yıllık tecrübesiyle Ordu merkezde ELVİN CANİK ‘in kuruculuğunda faaliyetlerini sürdürmektedir.