Özel Elvin Bale Muzik ve Sanat Okulu - ORDU

Dans

MODERN DANS

20. Yüzyıl başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür klasik bale  temel eğitimi almış olanların ön plana çıktığı klasik baleden doğan modern dans her tür müzikle yapılabilir yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilir. Modern dans vücudun doğal duruşundan 

  • 1

JAZZ DANS

Güncel müziklerle birlikte seri serbest hareketleri baz alan dans türüdür. Daha güncel ve moderndir. Kolay görünmesine rağmen üstün form isteyen, klasik bale eğitimi alanların daha öne çıktığı ve başarılı olduğu dans tekniği yüksek bir türdür.

LATİN DANSLAR

Latin Dansları karaipler kaynaklı Amerika, Küba ve Latin Amerika müzikleri eşliğinde çiftlerle ve gruplarla yapılan modern danstır. Salsa, samba , mambo, rumbo, cha, cha cha, bachata, akla ilk gelenlerdir. Tangoda Latin Amerika kökenli olmasına rağmen Türkiye’de latin dansları denildiğinde bir salon dansı olan tango haricindeki danslar kastedilir.

SALON DANSLARI

Düğünler için çiftlerle ilk dans, yarışmalar ve toplantılar için firma çalışanlarına yönelik grup dans çalışmaları, birebir hocalarla vals, tango stili dansların eğitiminin yer aldığı çalışmalardır.